Za kraj Adventske čarolije održan koncert Puhačkog orkestra Grada Preloga

07.01.2024

Božićno novogodišnji koncert Puhačkog orkestra Grada Preloga označio je kraj ovogodišnjih događanja pod nazivom Adventska čarolija u Prelogu. Koncert je održan na blagdan Sveta tri kralja, u subotu 6. siječnja, u prekrasnom prostoru župne crkve sv. Jakoba u Prelogu. Puhački orkestar Grada Preloga osnovan je inicijativom čelnih ljudi i promicatelja kulture Grada Preloga i s prvim probama, pod vodstvom prof. Igora Hrusteka, krenuo u ožujku 2013. godine. Udruga Puhački orkestar Grada Preloga registrirana je u siječnju 2014. godine, a danas okuplja 40 članova, dok je voditelj Puhačkog orkestra Grada Preloga danas Dominik Savić, koji je sa članovima Puhačkog orkestra pripremio zanimljiv program.

Gosti Puhačkog orkestra Grada Preloga bili su članovi Limene glazbe Podturen. Limena glazba Podturen osnovana je 17. veljače 2015. godine pod stručnim vodstvom profesora Antonia Baranašića i trenutno broji preko dvadesetak članova, pretežito djece i mladih. Tijekom prvih godina djelovanja održali su dvadesetak samostalnih koncerata i svojim iznimnim rezultatima postali su prepoznatljiv i nezamijenjiv simbol Općine Podturen i glazbena su potpora svim općinskim događanjima.  Organizatori su sada već tradicionalnih koncerata u čast velikana Hrvatske glazbe na koje su posebno ponosni. 2019. godine bili su, po prvi puta, domaćini Smotre puhačkih orkestara i limenih glazbi Međimurske županije.

Prigodnim poklonima članove puhačkih orkestara iz Preloga i Podturna darivali su župnik Antun Hoblaj i gradonačelnik Ljubomir Kolarek. Nakon nastupa puhačkih orkestara, okupljeni u crkvi sv. Jakoba, mogli su uživati u prikazu živih jaslica, koje su prikazali članovi Župe Petrijanec iz Općine Petrijanec, iz Varaždinske županije, rodne župe župnog vikara u Prelogu Dominika Cestara.