Božićno vrijeme u našoj župi

05.01.2017

Iako se već približavamo kraju Božićnog vremena, radosni smo što smo uz mnogo prigodnih događanja proslavili Isusov rođendan. Nakon što smo tjekom došašća četiri subotnje večeri palili svijeće na advenstkom vijencu, slavlje Božića započeli smo Misom bdijenja – polnoćkom za djecu i roditelje na Badnju večer. Veliki broj okupljene djece i njihovih roditelja s pažnjom je pratilo igrokaz „Božić u srcu“ koji su pripremili članovi Dramske skupine Misijske zajednice naše župe i „Ribari svetog Jakoba“. Svečano je bilo i na drugim svetim misama koje su slavljene na dan Božića, a kratak igrokaz pripremili su i vjeroučenici i zbor mladih iz Cirkovljana. Poslijepodne na Božić je još bio blagoslov djece uz program s dječje polnoćke koji je ponovo izveden i uz sudjelovanje vjerske skupine Vrapčići iz dječjeg vrtića. Nakon blagoslova podijeljeni su darovi svoj prisutnoj djeci. Zahvaljujemo svima koji su pomogli da se i ovog Božića u našoj župi osjetila radost zbog Kristova rođenja. Nakon Božića, na blagdan svetog Stjepana na svetim misama je blagoslovljena pšenica i drugo sjemenje. Na blagdan svetog Ivana, apostola i evanđelista blagoslovljeni su vino i jabuke. Također, na blagdan svetog Stjepana započeo je božićni blagoslov obitelji. Prigodom blagoslova obitelji, po posjetu službenika Crkve, Krist otajstveno ulazi u naše domove i obitelji da nam podari mir, radost i blagoslov. Zahvaljujemo svima koji su nas radosno primili u svoje domove i svima koji na bilo koji način aktivno sudjeluju u životu naše župne zajednice.