Upaljena druga adventska svijeća

09.12.2023

U subotu, 9. prosinca, na Trgu sv. Jakoba ispred župne crkve upaljena je druga adventska svijeća. Drugu adventsku svijeću upalile su „Služavke sv. Jakoba“ , vrijedne žene koje marljivo svake subote i pred svaki blagdan čiste, uređuju i kite crkvu. Obred paljenja druge adventske svijeće predvodio je župni vikar Dominik Cestar, u zajedništvu s župnikom Antunom Hoblajem. Pjevanje na paljenju druge svijeće animirao je crkveni mješoviti zbor Sv. Jakob pod ravnanjem kantorice mr. Jasminke Pervan.

Nakon paljenja svijeće uslijedila je mala adventska duhovna obnova koja je započela svetom misom. Nakon mise uslijedio je kraći nagovor, slavljenje i klanjanje koje su pjesmom i instrumentima animirali mladi molitvene zajednice „Lux mundi“ iz župe Remetinec.