Hodočašće ministranata i mladih pjevača u Karlovac i Ozalj

21.06.2017

Završetak školske i vjeronaučne godine lijepa je prilika za odavanje priznanja i nagrada onima koji su se isticali svojom redovitošću u službama ministriranja i pjevanja u župnoj zajednici. Budući da je ova godina proglašena godinom svetog Josipa u povodu 330. obljetnice otkako je Hrvatski sabor njega izabrao za zaštitnika naše domovine, ministranti, „Ribari sv. Jakoba“ i „Zbor mladih sv. Lovro“ iz Cirkovljana nagrađeni su hodočašćem u Karlovac gdje se nalazi nacionalno svetište sv. Josipa. U svetištu smo sudjelovali na Svetoj Misi koju je predvodio preč. Domagoj Matošević, rektor svetišta Majke Božje Bistričke. Propovijedao je mons. Antun Sente, rektor svetišta sv. Josipa koji je govorio o važnosti svetog Josipa kao zaštitnika domovina, ali i kao čuvara svete Obitelji. U drugom dijelu posjeta Karlovcu posjetili smo „Aquatiku“, slatkovodni akvarij Karlovac u kojem se nalazi mnoštvo slatkovodnih riba iz naših rijeka i jezera. Nakon kratkog opuštanja uz rijeku Koranu uputili smo se prema gradu Ozlju. U Ozlju je naš domaćin bio vlč. Stjepan Jakov. Prvo smo pohodili župnu crkvu sv. Vida u kojoj nas je dočekao župnik vlč. Josip Jakovčić i koji nam je ukratko ispričao povijest spomenute župe. Na kraju, posjetili smo Stari grad Ozalj koji je pripadao mnogim hrvatskim plemićkim obiteljima, a svakako njegovi najznačajniji vlasnici bili su plemići hrvatskih velikaških obitelji Zrinski i Frankopani. Danas Stari grad Ozalj pripada družbi „Braća hrvatskog zmaja.“ U kratkoj šetnji i razgledavanju dvorca upoznali smo se s njegovom poviješću i obogatili riznice našega znanja. Umorni od puta i vrućine vratili smo se svojim domovima, ohrabreni i ojačani zagovorom sv. Josipa i obogaćeni novim spoznajama upoznajući još jedan prekrasni kutak naše domovine Hrvatske.