Obilježavanje 63. Obljetnice tragedije na rijeci Dravi

11.09.2016

U spomen na veliku tragediju koja se dogodila na rijeci Dravi 13. rujna 1953. u kojoj se utopilo 14 naših župljana služena je Sveta Misa u kapelici svetog Huberta u nedjelju, 11. rujna. Već tradicionalno, u obilježavanje spomenute tragedije, uz župu svetog Jakoba, uključile su se mnogobrojne udruge i pojedinci. Prije početka mise, župnik Antun Hoblaj ukratko je podsjetio na nemile događaje koji su se dogodili prije šezdeset i tri godine, na važnost obilježavanja i sjećanja na taj događaj. Svetu Misu predvodio je vlč. Antun Štefan koji je u propovijedi istaknuo vrijednost i važnost žrtve i križa u životu svakog čovjeka. Nakon Svete Mise, održana je molitva na spomen području i zapaljene su svijeće i položeni vijenci. Potom se procesija uputila prema rijeci Dravi gdje je također održana molitva za naše stradale župljane i u koju je položen vijenac za stradalnike. Također, u zrak je pušteno četrnaest lampiona u znak sjećanja. U ime naše župe zahvaljujemo svima koji su se uključili u obilježavanje te strašne tragedije kojom smo na svečani i dostojanstveni način odali počast i uputili molitvu za četrnaestero naših župljana.