Predstavljanje novog župnog vikara

27.08.2017

Dekretom varaždinskog biskupa mons. Josipa Mrzljaka, vlč. dr. Hrvoje Damiš preuzeo je službu župnog vikara u našoj župi. Novog župnog vikara na nedjeljnim misama predstavio je župnik preč. Antun Hoblaj, zaželivši mu dobrodošlicu i uspjeh u pastoralnom djelovanju te mu na srce na osobiti način stavio brigu za mlade naše župe. U svojoj zahvali za dobrodošlicu, vlč. Hrvoje izrazio je radost zbog stupanja u novu službu te je rekao kako će se truditi predano i ponizno služiti Bogu i svim župljanima.

Vlč. Hrvoje iz župe sv. Petra i Pavla u Mačkovcu, rođen je 1987. godine u Čakovcu. Po završetku osnovne škole, 2001. godine stupio je u Međubiskupijsko sjemenište na Šalati te upisao Nadbiskupsku klasičnu gimnaziju. Nakon mature, stupio je u Nadbiskupsko bogoslovno sjemenište te započeo filozofsko-teološki studij na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu. Nakon tri godine, odlukom varaždinskog biskupa mons. Josipa Mrzljaka, poslan je u Rim kako bi nastavio studij teologije na Papinskom sveučilištu Gregorijana, gdje je 2010. godine stekao akademski stupanj diplomiranog teologa. Đakonski praktikum obavio je u Župi sv. Fabijana i Sebastijana u Varaždinu i u župi Biškupec. Za svećenika Varaždinske biskupije zaređen je 2011. godine. Iste godine upisuje postdiplomski studij iz fundamentalne teologije na Teološkom fakultetu Papinskog sveučilišta Gregorijana te je nakon položenog završnog ispita 20. lipnja 2013. godine stekao akademski stupanj magistra znanosti. 08. lipnja ove godine obranio je doktorsku disertaciju pod naslovom Međureligijsko razumijevanje kršćanstva u misli Hansa Waldenfelsa i Hansa Künga. Istraživanje elemenata za “relacijsko kršćanstvo”. Tijekom studija u Rimu, boravio je u Papinskom zavodu Germanicum et Hungaricum.