Program uz blagdan sv. Nikole

05.12.2019

Mjesec prosinac obiluje brojim događanjima i važnim datumima. Jedan od najvažnijih za one najmlađe među nama jest zasigurno i blagdan sv. Nikole biskupa, zaštitnika djece i pomoraca. Uoči blagdana sv. Nikole i ove godine okupili smo se u našoj župnoj crkvi sv. Jakoba ap. st. na radosni i raspjevani događaj blagoslova djece, veselog i raznovrsnog programa i dolaska sv. Nikole s darovima.

U programu je sudjelovao naš Dječji župni zbor „Ribari sv. Jakoba“, vjerska skupina „Vrapčići“ iz Cirkovljana, dječjeg vrtića „Fijolica“, koji se predstavio pjesmom i stihom svetom Nikoli te djeca iz dramske skupine naše misijske zajednice „Sv. Male Terezije“ koja su izvela igrokaz „Darovi sv. Nikole“. Djeci se obratio i župni vikar vlč. Hrvoje Damiš te ih pozvao na molitvu „Anđele čuvaru“ i na njih zazvao Božji blagoslov.

Na kraju programa, u crkvu je došao sveti Nikola koji je djecu razveselio svojim dolaskom i prigodnim darovima.

Sveti Nikola, moli za nas!