Svečano obilježena godišnjica tragedije na rijeci Dravi

13.09.2020

Bog je čovjeku darovao milost sjećanja. To nisu sjećanja koja imaju i ostala stvorenja, koja proizlaze iz životnih navika radi preživljavanja, već su sjećanja koja kroje vječnost, uzbuđuju čovjekov duh pokreću nadu, donose radost ili žalost, ne dopuštaju ravnodušnost, protive se zaboravu.

Prije 67 godina na Dan Gospodnji 13. rujna na Dravi blizu Otoka, utopilo se 14 ljudi različite životne dobi. Tadašnje okolnosti dovele su do pogibije običnih ljudi u nastojanju da žive i prežive.

Povodom tog sjećanja i ove smo godine obilježili taj dan i događaj kod kapele sv. Huberta u parku sv. Ivana Pavla II., u kojem se nalazi spomenik utopljenicima. Kao kršćani učinili smo to na najljepši način slavljem Svete mise moleći za njih u nadi uskrsnuća.

Svetu misu predvodio je generalni vikar Varaždinske biskupije mons. Antun Perčić u zajedništvu župnika preč. Antuna Hoblaja, župnog vikara Karla Kruljca i susjednih župnika te okupljenih vjernika. Slavlje mise svojim glasom i ovog je puta uljepšao naš župni zbor, a prisustvovali su i gradonačelnik grada Preloga Ljubomir Kolarek, te članovi Zrinske garde Čakovec, Nautičkog kluba „Labud“ i Dobrovoljnog vatrogasnog društva Prelog.

Nakon slavlja Svete mise krenula je procesija do spomenika podignutog o 55. obljetnici tragedije utopljenicima gdje je položeno cvijeće i svijeće, i duhu nade i vjere koja je u nama.

Procesija je nastavila prema obali Drave, gdje su uz molitvu i blagoslov u znak sjećanja položeni vijenac i 14 svijeća, a molitvu je pratio pjesmom u čamcu Vokalno-instrumentalni sastav „Agnus“.

Pogledajte video obilježavanja 67. godišnjice tragedije na rijeci Dravi

.