PROSLAVLJEN ZAŠTITNIK CIRKOVLJANA – SV. LOVRO

10.08.2013

Crkva svetog Lovre u Cirkovljanu bila je mjesto proslave zaštitnika toga mjesta u subotu 10. Kolovoza 2013. - sv. Lovre mučenika. U uređenoj crkvi okupili su se mještani ovoga mjesta kao i župljani ove župe.

Samo slavlje započelo je jutarnjom svetom misom koju je predvodio domaći sin vlč. Stjepan Berljak koji je u propovijedi osobito podsjetio na jubilej 1700 godina od milanskog edikta kao i godišnjicu crkve u Cirkovljanu povezujući to s vjerom i vjernosti onom krsnom savezu.

Svečano koncelebriano misno slavlje predvodio je vlč. Nikola Markušić, mladomisnik iz Goričana uz još desetak svećenika iz dekanata i okolice. Na toj svečanoj svetoj misi propovijedao je msgr. dr. Milan Šimunović koji se u svojoj propovjedi osvrnuo na svjedočenje svoje vjere u javnom životu povezujući to s mučeništvom i svjedočenjem svetog Lovre mučenika.

Pjevanje na slavlju animirao je župni mješoviti zbor Sv. Jakoba, a slavlje su uzveličali i vatrogasci DVD-a Cirkovljan kao i ostalih društva. Na kraju mise župnik je sve pozdravio, zahvalio vjernicima i svećenicima na dolasku.