ŽUPNO ZAVJETNO HODOČAŠĆE MAJCI BOŽJOJ BISTRIČKOJ

27.07.2013

Nekoliko autobusa uputilo se u ranim jutarnjim satima 27. srpnja 2013. prema Mariji Bistrici na svoje župno zavjetno hodočašće Majci Božjoj Bistričkoj. Na tom hodočašću bili su također prisutni i pješaci iz naše župe koji su na put krenuli dan ranije, u petak 26. srpnja.

Svečanu euharistiju u crkvi blaženog Alojzija Stepinca na otvorenom u subotu prijepodne predvodio je vlč. Stjepan Čukman, zajedno s mnogobrojnim svećenicima, a propovijedao je vlč. Vlado Švenda, misionar u Švedskoj.

Misi je prethodila svečana procesija svećenika, bogoslova i ministranata iz raznih župa koje su hodočastile toga dana. Rektor svetišta preč. Zlatko Koren pozdravio je sve župne i ostale zajednice okupljene iz cijele Hrvatske.

U popodnevnim satima naša župa krenula je u oproštajnu procesiju u baziliku te se na taj način oprostila od Majke Božje Bistričke.