ŽUPNO ZAVJETNO HODOČAŠĆE MAJCI BOŽJOJ TRSATSKOJ

05.08.2013

Već se tradicionalno na dan Domovinske zahvalnosti 05. kolovoza uputila putem Trsata da bi i ove godine hodočastili Majci Božjoj Trsatskoj. Sam polazak autobusa zbio se u ranim jutarnjim satima kada se nekoliko autobusa uputilo putem Trsata.

Hodočasnici naše župe sudjelovali su na pobožnosti križnoga puta na Kalvariji na Trsatu, a nakon kojega je bilo i središnje euharistijsko slavlje koje je predvodio župnik naše župe preč. Antun Hoblaj, a propovijedao msgr. dr. sc. Milan Šimunović koji je svojom propovijedi potaknuo sve prisutne hodočasnike na još veće i zauzetije nasljedovanje Isusa Krista.

U podnevnim satima naša je župa krenula u oproštajnu procesiju u crkvu te se na taj način oprostila od Majke Božje Trsatske. Nakon Trsata hodočasnici su krenuli putem Crikvenice na mali odmor i okrepu, nakon čega su se vratili u župu u kasnim večernjim satima.