​HODOČAŠĆE MAJCI BOŽJOJ BISTRIČKOJ

06.07.2014

06. srpnja 2014. godine, naša je župna zajednica Hodočastila Majci Božjoj Bistričkoj. Ove godine naša se župna zajednica priključila hodočašću grada Varaždina i ostalih župa Varaždinske biskupije.

Nakon početnog pozdravnog ophoda oko kipa Majke Božje Bistričke, hodočasnici su imali priliku za ispovijed, a zatim smo se zajedno okupili na križnom putu kojega su predvodili župljani župe Biškupec. Nakon križnog puta započela je svečana koncelebrirana sveta misa koju je predvodio msgr. Josip Mrzljak, varaždinski biskup. Biskup je u svojoj propovijedi spomenuo važnost životne škole, ali i škole Isusa Krista i njegove majke Marije u koju smo svi pozvani ići i kojega smo pozvani slijediti, ne za dobre ocjene, već za život vječni.

Nakon provedenog dana u Mariji Bistrici završili smo svoj hodočasnički dan oproštajnom procesijom oko kipa Majke Božje Bistričke.