SVETOM ROKU – ZAŠTITNIKU PROTIV BOLESTI HODOČASTILI I PJEŠACI ŽUPE PRELOG

16.08.2013

U petak, 16. kolovoza pješaci župe Prelog već su se tradicionalno uputili prema Draškovcu, župi u kojoj se već dugi niz godina slavi njihov zaštitnik, sv. Rok.

Sv. Rok, zaštitnik osobito onih koji su pritisnuti teškim bolestima, a osobito kugom, čašćen je u Draškovcu od 18. stoljeća kada je grof Mihael Ivan Altan IV zavjetovao da će izgraditi crkvu ako kuga u Međimurju prestane. Tako je sagrađena crkva sv. Roka u Draškovcu u kojoj se do danas slavi zaštitnik protiv epidemija i teških bolesti.

Ove godine svetu je misu predvodio biskup msgr. Ivan Šaško, pomoćni biskup zagrebački u koncelebraciji sa svećenicima iz dekanata i Međimurja.

Na toj su svetoj misi sudjelovali i hodočasnici iz naše župe koji su ovom svetom misom željeli proslaviti sv. Roka, ali ga također i moliti da naš kraj sačuva od bilo kakvog zla kuge i epidemije