Duhovna obnova za krizmanike

18.03.2017

Primanje sakramenta potvrde svakako pripada među najvažnije događaje u životu svakoga vjernika. Naši krizmanici koji se intenzivno pripremaju za primanje svete potvrde sudjelovali su u duhovnoj obnovi koju je za njih pripremila i vodila zajednica „Totus tuus“ iz Čakovca. Krizmanici i voditelji duhovne obnove su se okupili u pastoralnom centru bl. Alojzija Stepinca i nakon početnog predstavljanja započela je duhovna obnova. Vrijeme duhovne obnove bilo je ispunjeno kroz igru, pjesmu, slavljenje i molitvu. Poseban je naglasak stavljen na sakrament ispovijedi uz pomoć prigodnog igrokaza i svjedočanstva. Nakon radionica po skupinama slijedio je ručak i vrijeme za igru i druženje. Poslijepodnevni program sadržavao je pripravu za ispovijed i rad u skupinama s temom deset Božjih zapovijedi. Vrhunac duhovne obnove bila je Sveta Misa koju je predvodio vlč. Toni Štefan. Vlč. Toni je u propovijedi govorio o tome kako je naš vjera put kojim trebamo hodati, put na kojem svatko ima priliku uspjeti, put na kojem je Bog uvijek uz nas i na kojem uvijek trebamo biti u prijateljskim odnosima sa svima. Nakon Svete Mise duhovnu obnovu smo zaključili kratkim klanjanjem pred Presvetim i završnom riječi i poticajima koji su krizmanicima uputili mladi iz zajednice „Totus tuus“. U veselom raspoloženju i zahvalnosti za održanu duhovnu obnovu razišli smo se svojim domovima.