I ove godine u našoj župi radosno smo proslavili blagdan Božića

25.12.2018

Na badnjak navečer u 20 sati u župnoj crkvi sv. Jakoba slavljena je polnoćka za djecu i roditelje na kojoj se okupio velik broj mladih obitelji i djece koja su radosno i s pjesmom dočekala Božić. Prije polnoćke koju su svojim pjevanjem animirali naši najmlađi pjevači „Ribari sv. Jakoba“, djeca iz dramske skupine Misijske zajednice „Sv. Male Terezije“ održala su kratki recital pod naslovom „Pljesak molim“. U 22 sata slavljena je polnoćka u Cirkovljanu, a u ponoć u župnoj crkvi u Prelogu. Prije polnoćke, mladi naše župe i ove godine potrudili su se pripremiti „žive jaslice“, uz čitanje biblijskih tekstova koji opisuju Isusovo rođenje te zvuke hrvatskih božićnih pjesama.

Na sam Božić ujutro slavljene su svete mise u našim filijalama Otoku i Cirkovljanu te u župnoj crkvi u Prelogu, a prije svete mise u Cirkovljanu, djeca su izvela kratki božićni igrokaz. Poslijepodne je u župnoj crkvi uslijedio tradicionalni blagoslov djece uz prigodni program na kojem su sudjelovali „Ribari sv. Jakoba“, djeca iz dramske grupe Misijske zajednice „Sv. Male Terezije“ te djeca iz vjerske grupe „Vrapčići“ dječjeg vrtića „Fijolica“.

Neka radost Božića potraje u srcima svih ljudi dobre volje!