Izložba „S krovova župe“

16.03.2018

U petak, 16. ožujka u 19:00 sati u Pastoralnom centru „Bl. Alojzije Stepinac“ otvorena je izložba „S krovova župe“ gospodina Zvonimira Dolenca. Radi se o 33 oslikana crijepa skinuta s krova našeg župnog dvora prilikom njegove obnove prije nekoliko mjeseci. Broj crjepova simbolizira 33 godine Isusova života na zemlji.

Motivi oslikani na crjepovima su sakralne i svjetovne tematike: pritom na crjepovima pronalazimo župne crkve i kapelice u Prelogu i njegovoj neposrednoj blizini (Draškovec, Donji Kraljevec), kao i prikaze krajolika i cvijeća.

Uz autora Zvonimira Dolenca, o izložbi su govorili novinar i likovni kritičar Josip Šimunko, monsinjor dr. Milan Šimunović te kustosica Muzeja Croata insulanus Grada Preloga Iva Kožnjak.