Obavijest roditeljima krizmanika

30.05.2020

Poštovani i dragi roditelji ovogodišnjih krizmanika, jučer navečer iz biskupije su nam potvrdili datum slavlja Svete Potvrde:

Sveta Potvrda u našoj župi bit će u subotu, 20. lipnja 2020. u 17:00 sati. Našim krizmanicima sakrament Svete Potvrde podijelit će varaždinski biskup, mons. Bože Radoš.

S tim u vezi, pozivamo vas da sutra (31. svibnja 2020.) u 11:30 sati (po završetku svete mise poldanjice) dođete u našu župnu crkvu u Prelogu na kratki roditeljski sastanak. Unaprijed svima zahvaljujem na dolasku!

------------------------------------------------------------------------------

Sutra je nedjelja, Dan Gospodnji; ujedno je i svetkovina Pedesetnice, odnosno Duhova; dan kada Crkva slavi svoj rođendan. U zajedništvu s cijelom Crkvom, i mi smo pozvani radosno slaviti sutrašnju nedjelju. Isto tako, pozvani smo moliti za naše krizmanike koji će uskoro primiti pečat dara Duha Svetoga. Dok molimo za njih, važno je posvijestiti si činjenicu da smo i sami primili Duha Svetoga i da uvijek iznova možemo moliti da se u nama raspiri milost sedam njegovih svetih darova: mudrosti, razuma, savjeta, jakosti, znanja, pobožnosti i straha Božjega. Obratimo se Duhu Svetomu, izmolimo sami ili s članovima svoje obitelji himan Duhu Svetomu!

Himan Duhu Svetomu

O dođi, Stvorče, Duše Svet,
pohodi duše vjernika,
poteci višnjom milosti,
u grudi štono stvori ih.

Ti nazivaš se Tješitelj,
blagodat Boga Svevišnjeg,
studenac živi, ljubav, plam
i pomazanje duhovno!

Darova sedam razdaješ,
Ti, prste desne Očeve,
od vječnog Oca obećan,
Ti puniš usta besjedom!

Zapali svjetlo u srcu,
zadahni dušu ljubavlju,
u nemoćima tjelesnim
potkrepljuj nas bez prestanka!

Dušmana od nas otjeraj
i postojani mir nam daj,
ispred nas idi, vodi nas,
da svakog zla se klonimo!

Daj Oca da upoznamo,
i Krista, Sina njegova,
i u Te Duha njihova,
da vjerujemo sveudilj!

Sva slava Ocu vječnomu,
i uskrslome Sinu mu,
sa Tješiteljem presvetim
nek bude sada i uvijeke. Amen.