Pokopan mons. Ivan Godina

23.03.2017

U Varaždinu je 23. ožujka pokopan mons. Ivan Godina, generalni vikar naže Varaždinske biskupije. Mons. Godina umro je na svetkovinu sv. Josipa, 19. ožujka. Sveta Misa zadušnica služena je u Varaždinskoj katedrali u četvrtak, 23. ožujka i predvodio ju je mons. Josip Mrzljak, biskup varaždinski u koncelebraciji s mos. Ivanom Šaškom, pomoćnim zagrebačkim biskupom i brojnim svećenicima. Na kraju Svete Mise, od pokojnika su se oprostili preč. Josip Koprek, dr. Zvonimir Kurečić i g. Ante Šola. Nakon Mise zadušnice, pokojni mons. Godina je sahranjen u kanoničku grobnicu na gradskom groblju u Varaždinu. Tijekom svoje svećeničke službe mons. Godina je često dolazio u našu župu u različitim prigodama, mnogi ljudi su ga osobno poznavali i svi smo bili zatečeni viješću o njegovoj smrti. Neka mu Gospodin bude milosrdni sudac i nagradi ga za sve dobro što je za života učinio, a njegove slabosti i grijehe neka mu milostivo oprosti. Pokoj vječni daruj mu, Gospodine!