Sveta misa za stradale na rijeci Dravi

15.09.2019

U nedjelju 15. rujna obilježena je 66. obljetnica jedne od najvećih tragedija na ovim prostorima. Kod kapelice sv. Huberta služena je sveta misa zadušnica te je održana prigodna molitva u znak sjećanja na četrnaestero žrtava utopljenih u rijeci Dravi. Tog nesretnog 13. rujna 1953. godine utopili su se Ivan Božek (24 godine), Štefanija Božek (29 godina), Magdalena Kramar (59 godina), Mijo Lukačić (54 godine), Andrija Malek (41 godine), Ana Mikec (15 godina), Antun Možek (45 godina), Ivan Novak (67 godina), Stjepan Novak (53 godine), Margareta Pavčec (54 godine), Ivan Sinković (15 godina), Stjepan Šestan (32 godina), Ivan Zvornik (17 godina) i Đuro Zvornik (46 godina).

Misno slavlje predvodio je naš varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak, a suslavili su i domaći župnik preč. Antun Hoblaj, domaći svećenik vlč. Tomislav Kos, biskupov tajnik vlč. Marko Domiter te župni vikar vlč. Hrvoje Damiš. Na svetoj misi koju je svojim pjevanjem uljepšao zbor župe sv. Jakoba u Prelogu, okupio se velik broj vjernika iz naše i okolnih župa te članovi brojnih udruga s područja Grada Preloga kao i predstavnici gradskih i županijskih vlasti. U programu su sudjelovali i Vokalno instrumentalni sastav “Agnus”, Zrinska garda Čakovec, Puhački orkestar Grada Preloga, Dobrovoljno vatrogasno društvo Prelog, Nautički klub „Labud“ te članovi drugih udruga s područja Preloga.

Molitveno okupljanje završeno je na prostoru Perutnice, Sportsko ribolovnog društva „Glavatica“, a predstavnici Nautičkog kluba „Labud“ prigodno su, u znak sjećanja, u rijeku Dravu pustili cvijeće i svijeće.

Svima koji su se na bilo koji način uključili u organizaciju ovog događaja, od srca iskreno zahvaljujemo.