NEDJELJA MUKE GOSPODNJE - CVJETNICA

25.03.2018

NEDJELJA MUKE GOSPODNJE - CVJETNICA 25. 03. 2018.

7:00 sati Rana župna misa

8:00 sati Cirkovljan: *ŠUPLIKA BLAŽ I MARIJA

10:00 sati: Blagoslov grančica u Sajmišnoj ulici; procesija i svečana sveta misa s pjevanom mukom u župnoj crkvi (ponesite cvijeće i grančice) *BLAŽ HORVAT, svećenik; *VUK ZORAN I MALEK ANTUN

15:00 sati: Pobožnost križnog puta ulicama Preloga

26. ponedjeljak    7:00 sati *STUPARIĆ ANICA; *MUSTAK IVAN I +čl. ob. MUSTAK I HLIŠĆ

15:00 – 16:00 sati: – Prelog, župna crkva: ispovijed učenika 4., 5. i 6. razreda.

10:00; 18:00 sati: korizmena ispovijed u Dekanovcu

27. utorak            7:00 sati *KRUŠELJ ANDRIJA, MARIJA I FRANCISKA; *SINKOVIĆ IVAN (II.)

10-11 sati i 18-19 sati: korizmena ispovijed u našoj župi

28. srijeda           7:00 sati *VUK MIJO I KATARINA; +čl. ob. VUK I KUSTIĆ; *BALENT ANTUN; +čl. ob. MIRIĆ                              STJEPAN, JULIJANA I +čl. ob. SERMEK

Korizmena ispovijed u Čakovcu

VELIKI ČETVRTAK – 29. 03. 2018.

Ujutro nema svete mise!

10:00 sati: Varaždinska katedrala – Misa posvete ulja

18:00 sati: Misa Večere Gospodnje, pranje nogu „apostolima“; Getsemanska ura - klanjanje

VELIKI PETAK MUKE GOSPODNJE – 30. 03. 2018.; Post i nemrs

15:00 sati: Obredi Velikoga Petka: Služba Riječi, pjevana Muka po Ivanu; poklon križu i Sveta Pričest

Poklon križu – „Božjem grobu“: do 21:00 sat Pozivamo i molimo vatrogasce da „čuvaju Božji grob“.

VELIKA SUBOTA – 31. 03. 2018.

Poklon „Božjem grobu“

17:00 sati: Otok; 17:30 sati Cirkovljan: Blagoslov jela

19:30 sati: Vazmeno bdijenje: blagoslov vatre, Exultet – hvalospjev uskrsnoj svijeći; sveta                                          čitanja; homilija; obnova krsnih obećanja (ponesite svijeću).

- svečana Misa uskrsnuća Gospodnjega - blagoslov jela

NEDJELJA USKRSNUĆA GOSPODNJEGUSKRS – 01. 04. 2018.

7:00 sati: Rana župna misa – blagoslov jela

9:00 sati: Cirkovljan: *+čl. ob. GLAVINA STJEPAN, FRANCISKA, BOŽIDAR; NAJMAN JOSIP

9:00 sati: Otok: *+čl. ob. NOVAK

10:30 sati: Svečana poldanjica: *FLETEN ŠTEFANIJA; +čl. ob. FLETEN; *BELIĆ MARIJAN, MIJO, KARLO, ALOJZ, REGINA, ŠTEFANIJA I ADELA

TISAK: GK, Listić sv. Jakoba

- Ispovijed u našoj župi je u utorak, prijepodne od 10:00 sati u Prelogu i Cirkovljanu, a poslijepodne od 18:00 sati u Prelogu.

- MASLINOVE GRANČICE: hvala na daru namijenjenom za Misije.

- ako imate još kojeg bolesnika, javite nam da ga ispovijedimo i pričestimo.

- molimo za pomoć u petak za „postavljanje Božjeg groba“ kao i na večer poslije Uskrsnog bdijenja za uređenje crkve.

- Vazmeno Trodnevlje: najsvetiji su to dani za nas kršćane kada slavimo najsvetije spasenjsk  događaje.Svaki kršćanin je pozvan sudjelovati i radosno slaviti.

ŽUPNA KATEHEZA: Krizmanici: I. grupa: srijeda, 15:00 sati     Prvopričesnici: Umjesto kateheze, pozvani                                                           II. grupa: srijeda 16:00 sati      su sudjelovati na obredima Velikog Tjedna!