NEDJELJA MUKE GOSPODNJE - CVJETNICA

14.04.2019

7:00 sati: Rana župa misa

8:00 sati:  Cirkovljan: *JURČAN IVAN I MARIJA

10:00 sati: poldanjica: Blagoslov grančica u Sajmišnoj ulici (Žalosna Gospa); procesija do  župne crkve; svečana sveta Misa s pjevanom Mukom; (ponesite cvijeće i grančice)

*OTO STJEPAN, MARIJA, DRAGUTIN, +čl. ob. LOTAR

15:00 sati: Križni put ulicama Preloga

15. ponedjeljak       7:00 sati:  *HRŽENJAK RUDOLF I ŠTEFANIJA; *NA NAKANU ZA ZDRAVLJE

15:00 – 16:00 sati: sveta ispovijed za učenike 4., 5. i 6. razreda

10:00 – 11:00 sati;18:00 –19:00 sati: korizmena ispovijed u Sv. Jurju u Trnju

16. utorak               7:00 sati: *PONGRAC KATARINA I IVAN; BERIĆ ELIZABETA I IVAN; *SOBOČANEC ANDRIJA I MARIJA

10:00 - 11:00  sati; 18:00 – 19:00 sati: korizmena ispovijed u našoj župi

17. srijeda           7:00 sati: *GLAVINA IVAN (III.)

8:00 sati: Cirkovljan: *BOGOMOLEC TEREZIJA I ĐURO

Korizmena ispovijed u Čakovcu

VELIKI ČETVRTAK – 18. 04. 2019.

Ujutro nema svete mise!

10:00 sati: Varaždinska katedrala – Misa posvete ulja

18:00 sati: Misa Večere Gospodnje, pranje nogu „apostolima“; Getsemanska ura - klanjanje

VELIKIPETAKMUKEGOSPODNJE – 19. 04. 2019.; Post i nemrs

15:00 sati: Obredi Velikoga Petka: Služba Riječi, pjevana Muka po Ivanu; poklon križu i                         Sveta Pričest

Poklon križu – „Božjem grobu“: do 21:00 sat

Pozivamo i molimo vatrogasce da „čuvaju Božji grob“.

VELIKASUBOTA – 20. 04. 2019.

Poklon „Božjem grobu“

17:00 sati: Otok; 17:30 sati Cirkovljan: Blagoslov jela

19:30 sati: Vazmeno bdijenje: blagoslov vatre, Exultet – hvalospjev uskrsnoj svijeći;                                             sveta čitanja; homilija; obnova krsnih obećanja (ponesite svijeću).

- svečana Misa uskrsnuća Gospodnjega - blagoslov jela

NEDJELJAUSKRSNUĆAGOSPODNJEGUSKRS – 21. 04. 2019.

7:00 sati: Rana župna misa – blagoslov jela

9:00 sati: Cirkovljan: *+čl. ob. REŽEK, HRKAČ I RUŽMAN

9:00 sati: Otok: *BETI KARLO

10:30 sati: Svečana poldanjica: *FILIPIĆ NIKOLA; ŠTEFANIJA I ZLATKO; *FLETEN                                                ŠTEFANIJA; +čl. ob. FLETEN; *JEĐUT ZDRAVKO, ĐURO; MIKEC ANA I IGNAC

TISAK: Glas koncila, Listić sv. Jakoba

- Ispovijed u našoj župi je u utorak, prijepodne od 10:00 sati u Prelogu i Cirkovljanu, a poslijepodne

od 18:00 sati u Prelogu.

- MASLINOVE GRANČICE: hvala na daru namijenjenom za Misije.

- ako imate još kojeg bolesnika, javite nam da ga ispovijedimo i pričestimo.

- molimo za pomoć u petak za „postavljanje Božjeg groba“ kao i na večer poslije Uskrsnog bdijenja za                                     uređenje crkve.

- Vazmeno Trodnevlje: najsvetiji su to dani za nas kršćane kada slavimo najsvetije spasenjske                               događaje.Svaki kršćanin je pozvan sudjelovati i radosno slaviti.

ŽUPNAKATEHEZA: Prvopričesnici: Pozvani su sudjelovati u obredima Velikog Tjedna; na osobiti                                                                          način na Misi Večere Gospodnje na Veliki Četvrtak u 18:00 sati.

Krizmanici: SVI ZAJEDNO! u srijedu u 15:30 sati! Krizmanici su pozvani                                                                            sudjelovati u obredima Velikog tjedna.