Započelo vrijeme došašća

26.11.2016

Početak nove Crkvene liturgijske godine i vrijeme priprave za svetkovinu Rođenja Gospodinovog svečano je obilježeno u našoj župi. Na adventskom vijencu koji je postavljen ispred naše župne crkve kojeg su ukrasile članice misijske zajednice „Sv. Male Terezije“, upaljena je prva svijeća. U prigodnom programu kojeg je vodio g. Željko Sokač upoznali smo se sa značenjem vremena došašća i značenjem adventskog vijenca. U molitvenom dijelu kojeg je predvodio vlč. Nikola Markušić, župni zbor je otpjevao psalam, a g. Davor Sokač je pročitao čitanje. Prvu svijeću na vijencu svečano je upalio gradonačelnik g. Ljubomir Kolarek. Nakon što je gradonačelnik upalio svijeću prisutni vjernici stvorili su ljudski vijenac držeći se za ruke i izmolili Oče naš. Na kraju programa vijenac je blagoslovljen i svi prisutni su pozvani na Svetu Misu u crkvu.

Program je nakon Svete Mise nastavljen u Pastoralnom centru bl. Alojzja Stepinca gdje je postavljena i otvorena izložba g. Franje Mustača Medarova iz Svete Marije. Na izloženim slikama prikazani su prizori seoskog života, vedute crkvi našeg Donjomeđimurskog dekanata i drugi motivi. Na otvorenju izložbe su govorili vlč. Pavao Markač, župnik u Svetoj Mariji, gđa. Jasminka Pervan u ime grada Preloga, g. Ivan Gradečak u ime Turisičke zajednice grada Preloga koji je autoru predao prigodan poklon i župnik preč. Antun Hoblaj. Nekoliko riječi izrekao je sam autor izložbe i izrazio zadovoljstvo što su njegova djela izložena u našem pastoralnom centru. Izložba će biti otvorena sve do 26. 12.