Zlatna harfa

07.05.2016

U subotu 7. svibnja  župa Sv. Jakoba ap. st. u Prelogu bila je domaćin već tradicionalnom susretu dječjih zborova Varaždinske biskupije pod nazivom „Zlatna harfa“ u organizaciji Biskupijskog ureda za crkvenu glazbu i njezinog predstojnika mo. Anđelka Igreca. Zborovi su sa svojim voditeljima počeli pristizati već od 7,30 sati na parkiralište kod crkve gdje su ih dočekali njihovi vodiči tj. roditelji naše djece koja su u dječjem zboru Ribari Sv. Jakoba i u Zboru mladih Cirkovljan. Na ovogodišnju „Zlatnu harfu“ prijavilo se 12 zborova: Dječji zbor župe Mursko Središće, „Lahori“ iz župe Sv. Ilija, „Sv. Marko“ iz župe Selnica, Dječji zbor župe Sv. Nikole iz Čakovca, „Mihael“ iz župe Sračinec, „Runolist“ iz župe Kneginec, „Zvončeki“ iz župe Mala Subotica, Dječji zbor župe Šenkovec, „Isusovi prijatelji“ iz župe Podravske Sesvete, „Križići“ iz Kotoribe te domaći zborovi „Ribari Sv. Jakoba“ i „Zbor mladih Cirkovljan“, sveukupno je sudjelovalo više od 400 djece.

Nakon što su pristigli za djecu je bila organizirana kratka okrepa, a zagrijavanje je počelo upjevavanjem u župnoj crkvi u 8,30. Sv. misu je predslavio župni vikar vlč. Karlo Šimek zajedno sa župnikom preč. Antunom Hoblajem i svećenicima vlč. Pavlom Markačom, župnikom iz Sv. Marije i vlč. Leonardom Šardijem, župnim vikarom župe Sračinec. Tema homilije bila je milosrđe i opraštanje, djeca su se rado uključila u dijalošku propovijed i zajedno sa propovjednikom promišljala o milosrđu, osobito o tjelesnima djelima milosrđa i o važnosti međusobnog opraštanja. Liturgijsko pjevanje predvodio je domaći zbor „Ribari Sv. Jakoba“ pod ravnanjem prof. Ljubice Crnčec. Nakon završetka sv. mise u 10,00 sati započeo je program nastupa zborova koji je vodila vjeroučiteljica Vedrana Vuk.

Poslije nastupa zborova svi sudionici zaputili su se u Osnovnu školu Prelog gdje je bila kratka zakuska, a zatim su u 12,00 sati započele igre za sve sudionike koje je pripremio vjeroučitelj Silvijo Benč zajedno s drugim vjeroučiteljima i animatorima. Sudionici su bili podijeljeni u dvije dobne skupine od 1. do 4. razreda i od 5. do 8. razreda, igre su se održavale u holu škole i u sportskoj dvorani. Svi sudionici su prošli kroz 10 različitih igara inspiriranih evanđeoskim geslom gdje su mogli pokazati svoje intelektualne, motoričke i timske vještine. Nije manjkalo glasnog navijanja i bodrenja, ali sve u atmosferi prijateljstva i zabave. Na kraju su bili proglašeni pobjednici igara koji su dobili nagrade. Svi sudionici su dobili zahvalnice,  a susret je završio pjesmom „Samo ga zamoli“. Zahvaljujemo se svima koji su na bilo koji način pomogli oko organizacije „Zlatne harfe“, donatorima, svim pomagačima i sudionicima. Želimo da svi i dalje nastave u svojim zajednicama pjesmom radosno slaviti Boga.