Župno proštenje Sv. Jakoba i proslava 30. godišnjice svećeništva vlč. Antuna Štefana

25.07.2016

U ponedjeljak 25. srpnja na dan zaštitnika župe Sv. Jakoba vlč. Antun Štefan u zajedništvu s domaćim i susjednim svećenicima proslavio je 30. obljetnicu svoga svećeništva u župnoj crkvi sv. misom u 10,30 sati. Prije početka euharistijskog slavlja svečana procesija zajedno sa vatrogascima, ministrantima, KUU-om Sloga, Ribarima, Puhačkim orkestrom, predstavnicima civilne vlasti, gostima i svećenicima uputila se na novoimenovani Trg Sv. Jakoba gdje je vlč. Štefan blagoslovio trg i novoobnovljenu crkvu koja je zasjala u punom sjaju. Čast otkrivanja ploče s natpisom pripala je najstarijem stanovniku Trga Sv. Jakoba g. Rudolfu Zimprichu koji je zajedno s gradonačelnikom g. Ljubomirom Kolarekom otkrio ploču s natpisom.

Na početku misnog slavlja „Župni mješoviti zbor“ koji je s dječjim zborom „Ribari Sv. Jakoba“ predvodio liturgijsko pjevanje otpjevao je čestitarsku pjesmu 30. je ljeta prošlo vlč. Štefanu, župnik preč. Antun Hoblaj i gradonačelnik g. Ljubomir Kolarek uputili su svoje pozdrave i čestitke slavljeniku vlč. Štefanu. Na euharistijskom slavlju propovijedao je župnik iz Odre preč. Vladimir Cvetnić koji je istaknuo kako je Sv. Jakob zauzimao zajedno s Petrom i Ivanom posebno mjesto u zboru dvanaestorice apostola i pripadao tzv. užem krugu učenika s kojima je Isus imao posebno povjerljiv odnos. Osim toga u homiliji je preč. Cvetnić istaknuo kako su nam i danas potrebni evangelizatori – misionari koji će naviještati ljudima vjeru i evanđelje, ali još više svjedoci koji će živjeti ono što vjeruju i govore, vjernici koji će se u politici i gospodarstvu istaknuti svojim poštenjem i radom za opće dobro. Na misnom slavlju su uz mnoge goste bili i g. Dragutin Glavina, bivši saborski zastupnik i g. Matija Posavec, župan Međimurske županije.

Video film Župno proštenje Svetog Jakoba u Prelogu 2016. godine možete pogledati na ovom linku.