Četrdeset godina svećeničkog djelovanja preč. Antuna Hoblaja

05.03.2016
U subotu 5.3. u župnoj crkvi Sv. Jakoba apostola okupili su se mnogi vjernici i svećenici kako bi zajedno proslavili 40 godina svećeničkog djelovanja Antuna Hoblaja u župi Prelog u koju je on stigao kao župni vikar 5.3. 1976. U svojoj homiliji prečasni Dr. Matija Berljak istaknuo je važnost milosrđa u životu Crkve podsjećajući na neke naglaske koje je papa Franjo istaknuo proglašavajući godinu milosrđa. Vlč. Toni Štefan istaknuo je jednostavnost, gostoljubivost i čovječnost preč. Antuna Hoblaja ističući kako dobar svećenik može biti samo onaj koji je i dobar čovjek. Vlč. Josip Ružman prisjetio se prvih trenutaka kad je preč. Hoblaj stigao u župu Prelog i kako je svojim radom i zauzetošću osvojio župljane. Također je istaknuo i svoje osobno prijateljstvo i bratsku pomoć koju mu je preč. Hoblaj pružio u različitim životnim teškoćama. Preč. Antun Hoblaj zahvalio je svima koji su mu pomagali u dosadašnjem radu i služenju. Na kraju mise mnoge grupe i udruge, crkvene i civilne i okupljeni svećenici predali su prigodne darove preč. Antunu uz riječ zahvale za njegov dosadašnji rad. Član pastoralnog vijeća Željko Sokač iznio je kratku biografiju preč. Hoblaja i uputio riječ zahvale, a Župni mješoviti zbor i Ribari Sv. Jakoba uzveličali su prigodnim pjesmama liturgijsko slavlje. Na euharistijskom slavlju bili su prisutni vatrogasci, KUD Seljačka sloga i Zrinska garda koja je nakon mise na trgu Sv. Jakoba izvela počasno postrojavanje u čast preč. Antunu Hoblaju. Nakon sv. mise agape i bratsko veselo druženje nastavilo se u Pastoralnom Centru Blaženog Alojzija Stepinca.