Cvjetnica

09.04.2017

Nedjelju muke Gospodnje svečano smo obilježili u našoj župi. Slavimo spomen na Kristov slavni ulazak u Jeruzalem gdje su ga dočekali kao kralja mašući palminim i maslinovim grančicama. Već tradicionalno, vjernici se okupljaju u Sajmišnoj ulici, kod kapele Majke Božje Žalosne gdje se održava blagoslov grančica. Nakon blagoslova formirana je procesija koja je krenula prema župnoj crkvi. U Misi je pjevana Muka po Mateju koju su otpjevali članovi našeg zbora. Poslijepodne smo se okupili u župnoj crkvi odakle je započeo križni put ulicama naše župe. Nakon prvih nekoliko postaja koje smo izmolili u Prelogu, većina postaja izmoljena je u Cirkovljanu. Posebno je svečano bilo na Trgu svetog Lovre u Cirkovljanu gdje smo izmolili tri postaje: u kapeli Gospe Žalosne, kod kipa bl. Alojzija Stepinca i u crkvi sv. Lovre. Nakon kratke okrepe i fotografiranja, uputili smo se ponovo prema Prelogu gdje smo izmolili završne postaje i u crkvi primili završni blagoslov. Zahvaljujemo svima koji su se uključili u organizaciju i održavanje ovih svečanih slavlja kojima ulazimo u Veliki Tjedan u kojem se spominjemo slavne muke, smrti i uskrsnuća Gospodina našega Isusa Krista.