Biskupsko ređenje mons. Bože Radoša na Nedjelju Krista Kralja uz trodnevnu duhovnu pripravu

21.11.2019

Mons. Bože Radoš bit će zaređen za trećeg po redu biskupa Varaždinske biskupije na Nedjelju Krista Kralja, 24. studenoga 2019. godine za vrijeme svečanog misnog slavlja u varaždinskoj katedrali s početkom u 10 sati.

Bit će ovo prvo biskupsko ređenje u povijesti varaždinske katedrale Uznesenja Blažene Djevice Marije na Nebo budući da su oba dosadašnja varaždinska biskupa, blagopokojni mons. Marko Culej, te njegov nasljednik mons. Josip Mrzljak, za biskupe zaređeni u zagrebačkoj prvostolnici.

Glavni zareditelj mons. Radoša bit će kardinal Josip Bozanić, zagrebački nadbiskup metropolit, a suzareditelji će biti mons. Josip Mrzljak, apostolski administrator Varaždinske biskupije te mons. Đuro Hranić, đakovački-osječki nadbiskup iz čije Nadbiskupije potječe mons. Radoš.

Svetu misu ređenja i uvođenja u službu mons. Bože Radoša izravno će prenositi Hrvatska televizija i Hrvatski radio na svom Prvom programu.

Biskupskom ređenju mons. Bože Radoša prethodit će molitvena trodnevnica koju će predvoditi biskupi rodom iz Varaždinske biskupije.

Prvog dana trodnevne duhovne priprave, u četvrtak 21. studenoga, svetu misu s početkom u 18 sati, predvodit će bjelovarsko-križevački biskup Vjekoslav Huzjak, rodom iz Župe Jalžabet. Nakon svete mise bit će klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom koje pripremaju i animiraju mladi Varaždinske biskupije.

Drugi dan trodnevne priprave, u petak 22. studenog na spomendan sv. Cecilije, svetu misu s početkom  u 18 sati predvodit će sisački biskup Vlado Košić, rodom iz Družbinca u Župi Petrijanec. U molitvi Večernje u sklopu mise sudjelovat će katedralni zborovi.

U subotu uoči ređenja, 23. studenoga, u varaždinskoj katedrali će svetu misu od 18 sati predvoditi đakovačko-osječki nadbiskup Đuro Hranić, čiji su roditelji rodom iz Prigorca u Župi Ivanec. Nakon svete mise biti će svečana akademija u molitveno-meditativnom ozračju.

Svetu misu ređenja i uvođenja u službu mons. Bože Radoša izravno će prenositi Hrvatska televizija i Hrvatski radio na svom Prvom programu te Hrvatski katolički radio, dok će snimku čitavog ovog događaja emitirati Varaždinska televizija i to u ponedjeljak 25. 11. 2019. s početkom u 15 sati.