Caritas Župe sv. Jakoba ap.st. Prelog obilježio trideset godina djelovanja

26.05.2022

Župa sv. Jakoba u Prelogu te cijeli Prelog, već su trideset godina bogatiji za Caritas Župe sv. Jakoba Prelog. Župni Caritas Sv. Jakoba st. ap. Prelog registriran je 27.5.1992. godine pod rednim brojem 08051992 od strane Zagrebačke nadbiskupije s ciljem raspodjele humanitarne pomoći za vrijeme Domovinskog rata. Nakon završetka rata crkva ne namjerava gasiti registrirane Caritase već vidi njihovo djelovanje u mirnodopskim uvjetima, kao pomoć i prva ruka siromašnima, starima, obiteljima s više djece, djeci s posebnim potrebama i sl. Vođen takvom idejom župnik Antun Hoblaj šalje 1995 godine 3 volonterke u Varaždin na edukaciju za vođenje Župnih Caritasa. Odslušana su dva stupnja edukacije i 1996. godine u Župi sv. Jakoba u Prelogu, započinje organizirano caritativno djelovanje. Već niz godina voditeljica Caritasa Župe sv. Jakoba je Marija Mesmar, okupljajući brojne vrijedne članice Caritasa. Uz zahvalu članicama Caritasa za trideset godina vrijednog rada, u crkvi sv. Jakoba u Prelogu, u četvrtak 26. svibnja, služena je sveta misa, koju je predvodio monsinjor Antun Perčić, generalni vikar Varaždinske biskupije, dok je riječi zahvala članicama Caritasa uputi župnik Župe sv. Jakoba ap. st. iz Preloga, Antun Hoblaj.