Antunovo u Prelogu

13.06.2023

Na sam dan sv. Antuna Padovanskoga veliki broj vjernika okupio je oko istoimenog kipa u ulici Matije Gupca u Prelogu. Tim je povodom bila služena sveta misa za sve pokojne iz te ulice i tog područja. Svetu misu predslavio je domaći sin, također rodom iz ulice Matije Gupca, preč. Toni Štefan u zajedništvu s domaćim župnikom preč. Antunom Hoblajem te župnim vikarom Dominikom Cestarom. Vlč. Toni u nadahnutoj propovijedi između ostaloga spomenuo je i skoro sve pokojne iz te ulice, ali i potaknuo okupljene vjernike na revnije druženje s Isusom Kristom u svetoj euharistiji koju imamo prilike slaviti ne samo na posebne dane, nego svakog dana. Na kraju duhovnog slavlja bio je tradicionalni  blagoslov djece i ljiljana, a okupljeni vjernici su župniku i preč Štefanu pjesmom čestitali imendan. Po završetku svete mise, uz zalaganje nekolicine entuzijasta i domaćina iz poznatog preločkog kvarta „Voćanovec“ vjernici su se mogli podružiti uz pripremljenu zakusku.

Sv. Antune – moli za nas!