Ljetni oratorij „Ljeto u župi“

22.06.2023

U četvrtak 22. lipnja u župi Prelog po prvi puta održao se program pod nazivom “ljeto u župi”. Program su osmislili i realizirali mladi animatori župe i kapelan Dominik Cestar. Program je bio predviđen za djecu od 1. do 6. razreda osnovne škole i održan simbolično na prvi dan ljetnih praznika. Tako su mladi djecu potaknuli da kroz ljeto ne zaborave na Isusa nego dio slobodnog vremena iskoriste upravo s Njim. Djeca su bila radosno dočekana u 9 sati, a kad su se svi skupili slavili su svetu misu. Kapelan je predvodio Misu i u kratkoj propovjedi rekao nekoliko poticajnih riječi dok su animatori animirali pjevanje. Nakon mise bio je predstavljen i započet program. Za zagrijavanje djeca su odigrali “mlinare” odnosno igru skakanja u vrećama. Svaki animator bio je zadužen za jednu igru i za bodovno stanje ekipa. Prije ručka kojeg su pripremili dobri i vrijedni roditelji, kako bi se malo rashladili, animatori su pripremili igru “spužva bob”. Njezin cilj bio je uz pomoć spužve iz jedne kante u drugu prenijeti čim više vode. Nakon ručka malo su odmorili uz nekoliko plesova te dalje nastavili s igrama. Ali, kakvo bi to ljeto bilo bez sladoleda? Naravno da su mislili i na to te se svi zasladili. Zabavili su se i povlačenjem užeta, a najviše kad su animatori zajedno s kapelanom igrali protiv pedesetak djece. Nakon vrućeg dana ispunjenog igrom i suncem valjalo se malo i “okupati”. Zgrabili su sve u što se moglo staviti bar malo vode. Od kanti i bočica do spužva i ručica. Polijevali su jedni druge i tako se rashladili, ali i dobro nasmijali. Kako bi na predivnom danu zahvalili Bogu izmolili su jednu deseticu krunice. Djeca su se pozdravila s animatorima i puna doživljaja vratila kućama.

tekst: Antonia Martinković

foto: Studio Vipro i animatori