Duhovna obnova za krizmanike

17.02.2018

Polako se približava dan kada će 44-ero mladih iz naše župe primiti sakrament sv. Potvrde. U sklopu priprave za taj veliki i važan događaj u životu svakog mladog Isusovog učenika i učenice, ove subote u našoj župi održana je duhovna obnova za krizmanike koju je, sada već tradicionalno, vodila i pripremila zajednica „Totus tuus“ iz Čakovca. Krizmanici i voditelji duhovne obnove u jutarnjim satima okupili su se u pastoralnom centru Bl. Alojzije Stepinac, gdje je nakon upoznavanja započela duhovna obnova. Pjevanjem duhovnih pjesama svi prisutni oraspoložili su se i otvorili srca za molitvu i razmišljanje, nakon čega je dvoje mladih voditelja svjedočilo o tome kako oni traže i pronalaze Boga u svakodnevici. Uslijedile su radionice po grupama, gdje su krizmanici bili potaknuti na razmišljanje o tome što za njih znači primanje sakramenta sv. Potvrde. Nakon toga uslijedila je pauza za ručak, vrijeme za igru i razonodu.

Poslijepodnevni program započeo je prezentacijom i razmišljanjem o Duhu Svetom, trećoj božanskoj osobi i darivatelju sedam darova: mudrosti, razuma, savjeta, jakosti, znanja, pobožnosti i straha Božjega. Zatim je uslijedila priprava za sv. ispovijed ispitom savjesti na temelju 10 Božjih zapovijedi. Uz priliku za sv. ispovijed, vrijeme je brzo prolazilo uz pjesmu, razne igre i druženje. Duhovnu obnovu završili smo slavljem svete mise koju je predvodio župni vikar vlč. Hrvoje Damiš, na kojoj smo zahvalili Bogu na svemu lijepome i dobrome što smo doživjeli i molili za milost i ohrabrenje za daljnju pripravu za primanje sakramenta sv. Potvrde. Poslije svete mise, mladi iz zajednice „Totus tuus“ potaknuli su krizmanike da traže Boga, da mu se mole i posvećuju mu svoj život te da budu otvoreni za nadahnuća Duha Svetoga koji će im pomoći da nakon primanja sakramenta svete Potvrde pronađu svoje mjesto u životu župne zajednice.

O dođi, Stvorče, Duše Svet,
pohodi duše vjernika,
poteci višnjom milosti,
u grudi štono stvori ih“.