Križni put ulicama župe

10.04.2022

Na blagdan Cvjetnice u 15 sati vjernici Priločke fare okupili su se na već tradicionalnu pobožnost križnog puta ulicama župe. Ove godine početak i završetak puta bio je u župnoj crkvi, dok se kretalo u smjeru Cirkovljana i natrag.

Molitvene nakane ovog križnog puta bile su usmjerene za naše obitelji. U nošenju križa izmjenjivali su se naši najmlađi članovi župne zajednice u pratnji đakona i krizmanika. Postaje križnoga puta predmolili su članovi pastoralnog vijeća, vjeroučitelji, roditelji krizmanika i sami krizmanici.

Po dolasku pred cirkovljansku crkvu sv. Lovre domaći žitelji Cirkovljančani i Cirkovljančanke pripremili su u suradnji s DVD-om Cirkovljan malu okrepu na čemu im od srca zahvaljujemo.

Križni put završio je u 18:30 sati blagoslovom u župnoj crkvi. Na križnom putu sudjelovalo je dvjestotinjak vjernika župe, kako onih starijih, tako onih najmlađih, što pokazuje koliko ova pobožnost ima velik značaj u životima naših ljudi.