Misa zahvalnica za biskupijsko hodočašće u Rim

30.10.2022

Nakon sabranih dojmova, odmorenih umornih nogu i vedra srca vjernici hodočasnici sabrali su se u nedjelju 30. listopada u varaždinskoj katedrali na misi zahvalnici za hodočašće u Rim na kojem su sudjelovali.  Svetu misu predslavio je biskup varaždinski mons. Bože Radoš u zajedništvu s desetak svećenika. Biskup je na početku i na kraju euharistijskog slavlja zahvalio svima počevši od vjernika koji su sudjelovali na hodočašću pa sve do molitelja koji su svojom molitvom podupirali hodočašće ali i odbora za organizaciju ovog hodočašća. Biskup je svoju propovijed započeo mislima kako je hodočašće važan aspekt duhovnog života svakog vjernika, a preko Zakeja iz evanđelja i tri pogleda želio je približiti vjernicima Riječ Božju. „Zakejev pogled prema Isusu, potom Isusov pogled prema Zakeju te naposljetku pogled mnoštva koje mrmlja promatrajući ovaj susret. Mogli bismo se pronaći u ova sva tri pogleda, ali želimo danas da nam Isus tako izoštri pogled da postane Njegov, da kroz nas On gleda i da mi gledamo ljude, svijet i sebe Isusovim pogledom.“ kazao je biskup Bože u svojoj propovijedi. Katedrala je bila ispunjena mnoštvom radosnih hodočasnika, među kojima su bili i naši vjernici župe Prelog, naši domaći hodočasnici.