Našu župu posjetio mons. Juraj Batelja

30.10.2022

Jučer, 30. listopada ove godine našu župu posjetio je mons. Juraj Batelja, postulator za proglašenje svetim zagrebačkog nadbiskupa dr. blaženog Alojzija Stepinca. U svojoj nadahnutoj propovijedi nastajao je povezati lik i djelo bl. Alojzija Stepinca sa životom Isusa Krista, ali isto tako i na temelju evanđeoskog odlomka o Zakeju dati našim vjernicima duhovnu poruku. Nakon mise održano je kratko predstavljanje zbornika „Tragovima svetaca“ gdje je u svakom pojedinom radu, kako je i sam mons. Batelja naglasio, moguće vidjeti odlučnost Stepinčeva karaktera. Nakon misnih slavlja vjernici su mogli nabaviti ovu knjigu, vrijedno djelo koje promiče život i djelo bl. Alojzija Stepinca. Zahvalni smo mons. Batelji što je imao prilike, unatoč obvezama koje opslužuje, doći u našu župu i predstaviti ovaj Zbornik.