Pomoć misijama na djelu

21.03.2021

Već tradicionalno, osmu godinu za redom, na 5. korizmenu nedjelju u našoj župi se održava prodajna izložba uskrsnih rukotvorina.

Tako su se i ove nedjelje na "misijskom stolu" našle vesele i šarene pisanice, zečići, pilići, leptirići, cvjetići i drugi prigodni predmeti.

Većina materijala od kojih iz izrađujemo dolazi iz prirode - šiba, mahovina, kamenčići, grane trsa, biljke, drveni oblutci i ostalo.

Dakle sve što je Bog stvorio mi uzimamo i oplemenjujemo.

To zaista činimo s velikom radošću i ne želimo zakopati svoje talente koji su nam dani, već ih umnožavamo.

Radeći sve to najdjelotvornije svjedočimo da svi mi članovi zajednice koji radimo te darovatelji koji te radove uzimaju i daju svoj doprinos u novcu, pripadamo jednoj zajednici - crkvi.

Slijedimo evanđeoski poziv: nahraniti gladna, napojiti žedna, zaodjenuti potrebita, i tada će naše srce biti zahvaćeno žarom Božje ljubavi.

(Za Misijsku zajednicu voditeljica Anica Horvat)