„PRILOČKE PUCE“ NA KRIZMANIČKOM TURNIRU

05.03.2022

Protekle subote, 05. ožujka u prostorima sportske dvorane Osnovne škole Šemovec održan je prvi krizmanički odbojkaški turnir Varaždinske biskupije za djevojke u organizaciji Ureda za pastoral mladih Varaždinske biskupije.

Turnir je započeo molitvom koju je predslavio povjerenik za mlade Varaždinske biskupije vlč. Tihomir Kosec. Sudjelovalo je 7 ekipa iz slijedećih župa: Sračinec, Pitomača, Prelog, Kneginec, Ludbreg, Kalinovac te ekipa Đurđevačkog dekanata. Prvo mjesto pripalo je ekipi "Trojake" iz župe Presvetog Trojstva u Ludbregu, drugo mjesto osvojila je ekipa iz "Vidove pitomke" iz župe sv. Vida mč., Pitomača; dok je treće mjesto pripalo ekipi "Arkanđelice" iz župe sv. Mihaela ark. iz Sračinca, pobijedivši u napetoj utakmici ekipu "Priločke puce" iz župe sv. Jakova ap. u Prelogu.

Turnir je prošao u prijateljskom ozračju, druženju i čistoj igri. Po odigranom turniru, animatori su djevojke poučili jednom plesu kojeg su svi okupljeni zajedno radosno otplesali. Izvedbu plesa "Fly" naših krizmanica možete pogledati na priloženoj poveznici!

1. Krizmanički odbojkaški turnir Varaždinske biskupije: Fly (Šemovec, 5.3.2022.)

Na kraju turnira vlč. Kosec zahvalio se domaćinima, ravnateljici Osnovne škole Šemovec  na iznimno lijepom gostoprimstvu, sutkinji i suradnicima, župnim vikarima, đakonima i vjeroučiteljima koji su okupili i bodrili svoje krizmanice Naše krizmanice na terenu su ostavile zaista velik trud i pokazale se kao prave i srčane sportašice, dok je đakon Dominik zbog bodrenja svoje ekipe na kratko ostao i bez glasa.

Radosni smo i zahvalni dečkima i curama, našim krizmanicima i našoj budućnosti koji su predstavljali našu župnu zajednicu na prvim ovakvim krizmaničkim susretima, a za koje se nadamo da će ih u budućnosti biti još i više.