„Priločke puce“ predstavljale župu Prelog na Drugom krizmaničkom odbojkaškom turniru Varaždinske biskupije u Knegincu

09.04.2022

Protekle subote, 9 travnja, u prostorima sportske dvorane Osnovne škole Kneginec održan je drugi krizmanički odbojkaški turnir Varaždinske biskupije za djevojke u organizaciji Ureda za pastoral mladih Varaždinske biskupije.

Turnir je započeo molitvom nakon koje se sudionicima obratila Marta Kranjčec, tajnica Ureda za mlade naše biskupije i koordinatorice turnira, koja je svim prisutnima zahvalila na dolasku te dala kratke napomene i smjernice za odigravanje turnira.

Na turniru je sudjelovalo 6 ekipa iz slijedećih župa: Sračinec, Pitomača, Prelog, Kneginec, Ludbreg i Kalinovac. Naše krizmanice osvojile su  4. mjesto ukupnog poretka, te simboličnu nagradu 1. mjesto u borbenosti.

Turnir je prošao u prijateljskom ozračju, druženju i čistoj igri. Po odigranom turniru, animatori su djevojke poučili flamanskom plesu kojeg su svi okupljeni zajedno radosno otplesali.

Nakon turnira naše krizmanice izvele su đakona na, kako su rekle, najbolje palačinke u Čakovcu.

„Zapamtite, Bog ne nagrađuje rezultate, već trud.“ – sv. Ivan don Bosco (zaštitnik mladih)