Za Kristovim križem u Prelogu

02.04.2023

Na blagdan Cvjetnice u 15 sati vjernici župe Prelog okupili su se na već tradicionalnu pobožnost križnog puta ulicama župe. Ovo je bio jubilarni 25. križni put ulicama župe Prelog. Ove godine početak i završetak puta bio je u župnoj crkvi, dok se kretalo u smjeru Otoka i natrag.

Tako je na izlazu iz Preloga procesija vjernika krenula prema polju i Otoku, a potom se krenulo prema priločkoj Marini gdje je kip sv. Nikole. Procesija je prošla ulicom Matije Gupca (tradicionalno zvana „Voćanovec“), a zatim se uz kapelicu Majke Božje Posrednice svih milosti na Jugu III uputila prema župnoj crkvi.

Molitvene nakane ovog križnog puta bile su usmjerene za naše obitelji, naše mlade, našu djecu, stare i bolesne. Ove godine molili smo tekst križnog puta bl. Alojzija Stepinca. U nošenju križa izmjenjivali su se naši najmlađi članovi župne zajednice u pratnji kapelana Dominika i župnika Antuna. Postaje križnoga puta predmolili su članovi pastoralnog vijeća, vjeroučitelji, roditelji krizmanika i prvopričesnika te mladi.

Po dolasku pred pil u čakovečkoj ulici okolni  žitelji pila pripremili su malu okrepu na čemu im od srca zahvaljujemo. Zahvalni smo i Otočancima i Otočankama koji su se također srdačno potrudili oko okrepe kraj kapelice Srca Isusova kao i našim nautičarima iz Nautičkog kluba „Labud“ koji su okrepu pripremili na Marini. Hvala i mještanima ulice Matije Gupca („Vočanovćanima“) koji su nas također srdačno okrijepili.

Križni put završio je u 19:00 sati blagoslovom u župnoj crkvi te župnikovim svjedočanstvom vezanim uz bl. Alojzija Stepinca. Na križnom putu sudjelovalo je više od dvjestotinjak vjernika župe, kako onih starijih, tako onih najmlađih, što pokazuje koliko ova pobožnost ima velik značaj u životima naših ljudi.