Zahvala – putokaz u bolje sutra

07.08.2022

Zahvalnost može preobraziti običan dan u blagdan, pretvoriti rutinski posao u radost i promijeniti ograničene mogućnosti u blagoslov kaže William Arthur Wards.

Pred svršetak te blage i tople nedjelje, 7. kolovoza vjernici župe Prelog zajedno sa svojim pastirima okupili su se kraj kapelice sv. Huberta kako bi obilježili godišnjicu posvete istoimene kapelice, ali i kako bi Bogu i Božjoj Majci zahvalili za dva župna zavjetna hodočašća, ono na Mariju Bistricu te ono na Trsat.

Svetu misu predslavio je vlč. Toni Štefan, priločanac, župnik u Šenkovcu koji je svojom nadahnutom propovijedi osvrnuvši se na biblijska čitanja pokušao objasniti što znači biti zahvalan Bogu i bratu čovjeku. Osobito se osvrnuo na biblijski pojam vjere te kazao kako je vjera poput tapkanja u mraku, naslućujemo neke stvari, predmete i obrise ali tek kada se upali svijetlo, tek kada Gospodinu dopustimo da uđe u naš život tek tada možemo hrabro i bez straha koračati naprijed.

Euharistijsko slavlje pjevanjem je animirao Župni zbor Sv. Jakoba zajedno sa voditeljicom i kantoricom gđom. Jasminkom Pervan.