ŽUPU PRELOG POHODIO SVETAC DJECE

05.12.2021

Župna crkva sv. Jakoba ap. st. ove je nedjelje, 5. prosinca poslijepodne bila posebno ispunjena radošću. Zašto? Najprije jer se u njoj okupilo mnoštvo djece najrazličitijih uzrasta zajedno sa svojim roditeljima. Okupili su u 15 sati na blagoslovu djece koji je predvodio đakon Dominik Cestar. U sklopu blagoslova, priločki kandidati za Prvu svetu pričest pripremili su prigodne recitacije te pjesme sv. Nikoli.

Nakon uvoda u blagoslov, gosp. Željko Sokač u ime Grada Preloga obratio se okupljenima te zahvalio svima na dolasku. Đakon Dominik navijestio je evanđelje i blagoslovio prisutnu djecu, a onda je na vrata priločke crkve pokucao sv. Nikola, kojem su se djeca naravno obradovala. Nikola im se kratko obratio, a nakon programa i blagoslova podijelio im prigodne, simbolične darove uz pomoć svojih vrijednih pomoćnika.

Ovim putem pozivamo roditelje djece koja nisu uspjela dobiti svoj dar da se jave gosp. Željku Sokaču službenim putem i dogovore preuzimanje istoga.

Dominik Cestar, đakon

Foto: Studio Vipro