KORIZMENE AKCIJE U ŽUPI PRELOG

02.03.2014
PRIKUPLJANJE NAOČALA ZA SALOMONSKE OTOKE
Tijekom korizme u našoj će se župi prikupljati razne vrste rabljenih dioptrijskih i sunčanih naočala za Misiju Malaiti, na Salomonskim Otocima gdje djeluju sestre milosrdnice sv. Vinka Paulskog. Tamo je uočena velika potreba dioptrijskih naočala koje su potrebne gotovo svakoj drugoj odrasloj osobi.
Tako će u našoj župi biti postavljene dvije kutije – jedna za dioptrijske, a jedna za sunčane naočale - u koje ćete moći staviti rabljene, a funkcionalne naočale.
Na taj način možemo pomoći onima koji nemaju mogućnosti priuštiti si naočale, a mi ih možda imamo i viška.

TJEDAN SOLIDARNOSTI I ZAJEDNIŠTVA S CRKVOM U BOSNI I HERCEGOVINI
Drugi tjedan korizme (17. – 23. ožujka 2014.) biti će već tradicionalno posvećen molitvi, zajedništvu i solidarnosti s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini pod geslom „Biti učenikom znači nositi drugima Isusovu ljubav.“ (Evangelii Gaudium, 127) Mons. Josip Mrzljak, predsjednik Hrvatskog Caritasa, u prigodnoj poslanici ističe kako je svrha pokretanja ove akcije, na zajedničku inicijativu Hrvatske i Bosanskohercegovačke biskupske konferencije, "posvijestiti okolnosti u kojima žive Katolička Crkva i Hrvati, prikupiti materijalnu pomoć koja se usmjerava prema biskupijskim i nacionalnom Caritasu u Bosni i Hercegovini te posvjedočiti duhovno i molitveno zajedništvo, otvorenost i razumijevanje za potrebe naše braće i sestara u Kristu."

POMOĆ STRADALIMA OD POPLAVE U SISAČKOJ BISKUPIJI
Ove korizme moći ćete se uključiti i u akciju našeg župnog Caritasa u kojem će svi zainteresirani i voljni moći pomoći stradalima u poplavama na području Sisačke biskupije u kojemu će naša župa pomagati stradalim ljudima iz druge župe Sisačke biskupije. Na taj način možemo pomoći onima koji su uistinu u velikoj poteškoći i nevolji. Oni koji žele pomoći stradalima od poplave mogu podignuti koverte s žigom Caritasa i te iste koverte predati Caritasovim volonterima ili u sakristiji ili pak u župnom uredu.