Kruničarsko proštenje u Prelogu

04.10.2015
U nedjelju 4.11. proslavljena je u župi Prelog svetkovina Blažene Djevice Marije od krunice. Ovaj spomen ustanovio je papa Pio V. kao obljetnicu na spomen pobjede kršćana u pomorskoj bici kod Lepanta 1571. Za vrijeme bitke papa, biskupi, svećenici i vjernici grada Rima molili su krunicu za povoljan ishod bitke, Gospa zazvana pritekla je u pomoć. Uz veliki broj župljana koji se okupio na misi, koncelebrirali su svećenici iz dekanata i drugi svećenici gosti. Euharistijsko slavlje je predvodio vlč. Pavao Markač, župnik Svete Marije koji je u homiliji istaknuo kako molitva krunice i Gospin zagovor mogu biti od velike pomoči kada se nađemo u životnim problemima i nevoljama te da bismo ju trebali zazivati da nam pomogne na našem životnom putu i našim obiteljima. Zajedno s proštenjem također se slavio i dan zahvalnosti za plodove zemlje. Ovom nedjeljom završio je  tjedan Caritasa i 20. obljetnica djelovanja župnog Caritasa. Župa Prelog zahvaljuje svim članicama Caritasa na njihovom angažmanu i svim župljanima koji svojim darovima potpomažu rad Caritasa.