Listić sv. Jakoba

13.12.2015
Kliknite za pregled

U ono vrijeme pitalo je Iva-na mnoštvo: "Što nam je dakle čini-ti?" On im odgovoraše: "Tko ima dvi-je haljine, neka podijeli s onim koji nema. U koga ima hrane, neka učini isto tako." Dođoše krsiti se i carinici pa ga pitahu: "Učitelju, što nam je činiti?" Reče im: "Ne utjerujte više nego što vam je određeno." Pitahu ga i vojnici: "A nama, što je nama činiti?" I reče im: "Nikome ne činite nasilja, nikoga krivo ne prijavljujte i budite zadovoljni svojom plaćom." Na-rod bijaše u iščekivanju i svi se u srcu pitahu o Ivanu nije li on možda Krist.

Zato im Ivan reče:"Ja vas, is-tina, vodom krstim. Ali dolazi jači od mene. Ja nisam dostojan odriješiti mu remenje na obući.

On će vas krstiti Duhom Svetim i ognjem. U ruci mu vijača da pročisti gumno svoje i sabere žito u žitnicu svoju, a pljevu će spaliti ognjem neugasivim." I mnogim je drug-im pobudama Ivan narodu navješćivao evanđelje.

Evanđelje po Luki (Lk 3,10-18)