Listić sv. Jakoba

27.12.2015
Kliknite za pregled
Njegovi su roditelji svake go-dine o blagdanu Pashe išli u Jeruzal-em. Kad mu bijaše dvanaest godina, uziđoše po običaju blagdanskom. Kad su minuli ti dani, vraćahu se oni, a dječak Isus osta u Jeruzalemu, a da nisu znali njegovi roditelji. Uvjereni da je među suputnicima, odoše dan hoda, a onda ga stanu tražiti među rodbinom i znancima. I kad ga ne nađu, vrate se u Jeruzalem tražeći ga.

Nakon tri dana nađoše ga u Hramu gdje sjedi posred učitelja, slu-ša ih i pita. Svi koji ga slušahu bijahu zaneseni razumnošću i odgovorima njegovim. Kad ga ugledaše, zapanjiše se, a majka mu njegova reče: "Sinko, zašto si nam to učinio? Gle, otac tvoj i ja žalosni smo te tražili." A on im reče: "Zašto ste me tražili? Niste li znali da mi je biti u onome što je Oca mojega?" Oni ne razumješe riječi koju im reče.

I siđe s njima, dođe u Nazar-et i bijaše im poslušan. A majka je njegova brižno čuvala sve ove uspom-ene u svom srcu. A Isus napredovaše u mudrosti, dobi i milosti kod Boga i ljudi.

Evanđelje Po Luki (Lk 2,41-52)