Lovreče – proštenje u Cirkovljanu

10.08.2021

Blagdan sv. Lovre, nebeskog zaštitnika Cirkovljana, proslavljen je u uotak 10. kolovoza, u Cirkovljanu.

Središnje misno slavlje kojem je prethodila svečana procesija, predvodio je i propovijedao mons. Bože Radoš, varaždinski biskup, uz obilježavanje četrdeset godina svećeništva prečasnog Stjepana Najmana, 35 godina svećeništva prečasnog Antuna Štefana te trideset godina svećeništva prečasnog Stjepana Berljaka.

Uz župnika preč. Antuna Hoblaja na misnom slavlju sudjelovali su i svećenici našeg Preloškog i susjednih dekanata te drugi svećenici prijatelji naše župe i Cirkovljana.

Misna slavlja svojom lijepom i skladnom pjesmom uljepšao je Zbor mladih iz Cirkovljana. Svečanoj atmosferi doprinijela je i prisutnost članova Zrinske Garde Čakovec, Cirkovljanskih vatrogasaca, nogometaša kao i brojnih drugih dragih ljudi, gostiju i prijatelja našeg Cirkovljana.