Mlada misa Tomislava Kosa

25.07.2010

Velečasni Tomislav Kos služio je svoju mladu misu 25. srpnja u Prelogu, gdje je tog dana proslavljen i blagdan sv. Jakoba, zaštitnika župe.

U Prelogu je posljednja mlada misa služena još 1991. godine, pa je oduševljenje župljana, koji su gotovo 20 godina čekali novog mladomisnika, bilo tim veće. Bio je to vekik događaj za župu Prelog i Varaždinsku biskupiju. Od kuće do oltara Tomislava Kosa je dopratila obitelj, velik broj prijatelja, svećenika i vjernika.

Na misi ispred crkve okupio se velii broj vjernika. Pozdravio ga je domaći župnik preč. Antun Hoblaj. Sveto Evanđelje je pročitao velečasni Neven Blažon iz Murskog Središća, koji je svoju mladu misu imao prije par tjedana. Nadahnutu propovijed održao je velečasni Antun Štefan.

Svečane pjesme pjevali su župni pjevački zbor i zbor "Ribari svetog Jakoba". Svećeničko geslo mladomisnika Kosa je "Gospodin moj i Bog moj" (Iv.20,28). Varaždinski biskup Josip Mrzljak mladog je svećenika Kosa imenovao župnikom u Pribislavcu. Uoči svečane nedjelje održana je trodnevna priprema mladih koju je vodio vlč. Štefan. Uz ostalo, održan je i nastup pjevačkih zborova, među kojima je bio i Agnus.