ODRŽAN TREĆI SUSRET MLADIH DONJOMEĐIMURSKOG DEKANATA

22.02.2014

U sklopu priprema za Susret hrvatske katoličke mladeži  u Dubrovniku, u župi sv. Jakoba u Prelogu organiziran je treći susret mladih Donjomeđimurskog dekanata. Mladi su se okupili u subotu, 22. veljače 2014., u Pastoralnom centru  bl. Alojzija Stepinca. Susret je započeo u 19 sati, a prisustvovalo je oko osamdesetak mladih.

Na samom početku susreta sve okupljene pozdravio je župni vikar vlč. Siniša Preiner koji je ujedno predvodio uvodnu molitvu. Nakon njega je vjeroučitelj Silvio Benč  s nekoliko riječi  sve okupljene uveo u temu susreta, a to je „Radost u Gospodinu“. Mladi su bili podijeljeni u šest skupina koje su vodili vjeroučitelji Stjepan Trstenjak, Silvio Benč , Stjepan Mikulić, Josip Radiković, Božica Kovač i Anamarija Režek.

Rad u skupinama započeo je promatranjem slike staroga grada Dubrovnika koja je u mladima pobudila različita raspoloženja. Da bi slika izražavala više radosti, na njoj bi se trebali vidjeti ljudi. Slijedio je razgovor o radosti koju traži svaki čovjek. Čovjek je zapravo stvoren za radost koja se očituje kao stanje u kojem je on najzadovoljniji i ispunjen životom. Današnji kršćani, poput grada opasanog zidinama, trebali bi se opasati istinskom radošću. O tome govori i priča „Siguran grad“ koju je napisao Stjepan Lice. Po uzoru na priču ljudi trebaju biti otvoreni prema Bogu i ljudima dobre volje.

Čovjek je u neprestanoj potrazi za radošću, a njegovo traganje često završava na krivim mjestima i u krivim stvarima koje ga dovode na put grijeha. Istinska i prava radost je tamo gdje postoji  iskustvo Božje blizine. U tome nam uzor mogu biti prvi kršćani koji su svojim životom nasljedovali Isusa Krista. Ljudi su na njihovim licima mogli vidjeti radost i sreću jer vjeruju i žive po primjeru Isusa Krista, a o tome nam svjedoči i i tekst Dj 2,42-47. Kršćani se trebaju otvoriti Radosnoj vijesti o Bogu Ocu koji je ljubav, o Bogu Sinu koji nam je pokazao put i o Bogu Duhu koji nas ispunja i vodi.

Rad u skupinama završen je odabirom osobe kojoj bismo htjeli unijeti više radosti u život i pisanjem odluke na koji način bismo to učinili.

Slijedio je dio susreta u kojem su mladi bili upoznati s općim obavijestima o susretu u Dubrovniku, a sve je završilo Molitvom SHKM Dubrovnik 2014.

Anamarija Režek

Fotogaleriju sa susreta možete pogledati OVDJE.

Suglasnost roditelja djece maloljetnika možete preuzeti OVDJE.