Preč. Antun Hoblaj primio nagradu za životno djelo

04.12.2015
U petak, 4. prosinca 2015. grad Prelog je slavio dan grada. Tom prigodom podijeljena su brojna priznanja različitim zaslužnim građanima grada Preloga. Preč. Antun Hoblaj dobio je nagradu grada Preloga za životno djelo, čime je priznat njegov četiri decenijski rad kao pastira župe Sv. Jakoba ap. st. u Prelogu i njegovo zalaganje za opće dobro grada i svih njegovih žitelja.

Preč. Antun Hoblaj u svojem je govoru istaknu slijedeće: Najprije srdačno pozdravljam sve vas nazočne, poštovani svi ovdje nazočni kao i one koje vi predstavljate! Sa svima Vama dijelim radost ovoga trenutka u svečanoj prigodi proslave 751.-tog rođendana Preloga, za koji imamo i pisani dokument kojim se može malo koji ovakav grad podičit. Imamo napismeno, da se naš dragi Prilok ˝rodio˝ prije 751. godina. Scripta Manet, kaže stara mudra latinska izreka koja na hrvatskom znači: Napisano ostaje. Tako i ovaj naš rođendanski dokument ostaje i traje i  već 721. godinu. Pa tko se time ne bi ponosio?!

Iskazana mi je velika čast pozivom Gradskog poglavarstva da se kao mjesni župnik sa nekoliko riječi pridružim prigodnim pozdravima i zahvalama. U ime svih odlikovanih iskreno i duboko zahvaljujem. Dobiti ovako veliko i vrijedno priznanje uvijek budi poseban osjećaj, naročito ako netko dobije u svojoj sredini, tada to ima posebnu težinu. Dok zahvaljujem na nagradi, zahvaljujem Bogu na svim dobrim ljudima koji su bez obzira na vjerska ili politička uvjerenja dali doprinos da Župna zajednica Sv. Jakoba, Grad Prelog napreduju ispunjeni brigom za čovjeka sa izrazitim poduzetničkim duhom.

Dao Bog da u buduće bude tako i još daleko bolje!

Počašćen sam kao mjesni župnik da smijem još jednom zahvaliti i čestitati Gradu i svima u njemu njegovoj 751. objetnici osnutka, jer kako reče legendarni Siniša Gavašević za Grad (Vukvar) se ne bojim, jer Grad – to ste vi!  I za kraj ove prigodne čestitke poslužit ću se krasnom  latinskom rečenicom: Vivat, crescat, floreat Urbs Prilok– neka živi, raste i cvjeta Grad Prelog!