Presveto Tijelo i Krv Kristova

04.06.2015
Najveći blagoslov i najveće zasluge su nam došle od Isusovog tijela, nije na križu visjela i trpjela Isusova duša niti njegovo duh, nego njegovo tijelo. Isus nam je svojim tijelom priskrbio najveće blagoslove, svojim tijelom pokazao je dobrotu i ljubav Božju, svojim tijelom pobijedio je smrt na križu i svojim uskrslim tijelom nazočan je pod prilikama kruha i vina ovdje među nama.

Današnja svetkovina Tijelova potiče nas da budemo zahvalni Bogu što nam je preko tijela svojeg Sina Isusa, dao svoj najveći blagoslov. Isus prisutan među nama u euharistiji je najveći blagoslov i svetinja koju nam je Bog mogao dati i upravo preko njegovog tijela i krvi nastavlja nas i dalje blagoslivljati.

Svečanom procesijom na svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove, mi kršćani želimo javno častiti i klanjati se najvećoj  svetinji koju imamo, Kristu prisutnom među nama pod prilikama kruha i vina. Ujedno tražimo da euharistijski Isus blagoslovi nas, našu djecu, naše domove, polja i njive kako bismo zajedno s Bogom bili blagoslov za naše bližnje, za naša mjesta i cijeli svijet!

Zahvaljujem svim vjernicima i udrugama koje su svojom prisutnošću u tijelovskoj procesiji uzveličale ovu svetkovinu i posvjedočile svoju vjeru.