SINODALNI HOD U NAŠOJ ŽUPNOJ ZAJEDNICI

02.03.2022

Sinodski hod u Biskupiji, odnosno župnoj zajednici, pokušajmo doživjeti kao nešto potrebno i željeno, kao priliku i dar, a ne tek nametnutu obvezu, sadržaj koji moramo odraditi i o kojem se treba pisati, trenutak u kojem mogu ostaviti dobar dojam pred drugima. Sinodski susreti (savjetovanja) prilika su za duhovno osvježenje vjernika i zajednica, pomoć svećenicima i pastoralnim djelatnicima u otkrivanju novih putova u evangelizacijskom radu, nadahnuće za novi početak, ideje, projekte, pothvate, pokrete, strujanje...

Ovom hodu možemo se priključiti sudjelovanjem u sinodalnom savjetovanju u svojoj župnoj zajednici, a ako nas u tome nešto prijeći možemo barem ispuniti upitnik te tako doprinijeti i iskoristiti ovo milosno vrijeme osluškivanja jednih drugih.

UPITNIK ZA SVE VJERNIKE I SUDIONIKE SINODSKOGA HODA VARAŽDINSKE BISKUPIJE